1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Лідія Удод: диспетчер - це відповідальна і значуща професія

Удод Л.М. Лідія Миколаївна Удод працює старшим диспетчером диспетчерської Комплексу «Харківводовідведення» комунального підприємства «Харківводоканал».

- Що вам розповісти про свою роботу? - питає вона. - Робота напружена, вимагає особливої уваги та кмітливості в прийнятті рішень. Кожну зміну наша служба приймає близько 400 повідомлень. Стосуються вони, зокрема, і аварійних ситуацій на мережах водовідведення, і пошкоджень внутрішньобудинкових комунікацій. Ось тут і треба оперативно вирішувати, які аварійні бригади та районні підрозділи задіяти для надійного і своєчасного усунення несправностей. А ще, під час прийому заявок, треба бути хорошим психологом, спілкуючись з людьми. Ввічливо і доступно пояснювати про те пошкодження, що сталося на мережах, і терміни виконання ремонтних робіт.

У диспетчерській службі, яку очолює Лідія Миколаївна, працює 14 співробітників. Всі вони професіонали своєї справи, самостійно приймають відповідальні рішення і контролюють процес їх виконання. У тому, що колектив працює без помилок, велика заслуга його досвідченого керівника.

Але сама Лідія Удод вважає, що її особливої заслуги в цьому немає. Мовляв, співробітники підібралися старанні і відповідальні, постійно працюють над своїм самовдосконаленням.

- Якщо чесно, то в шкільні роки я особливо і не замислювалася про майбутню професію, - розповідає Лідія Удод. - Закінчила школу, вступила до технікуму зеленого будівництва. Потім попрацювала на кількох харківських підприємствах, а на початку грудня 1979 року влаштувалася в диспетчерську службу на КП «Харківводоканал». Освоїти нову професію мені допомогли досвідчені працівники і я досить швидко увійшла в курс справи. І так працювала до 2007 року.

- Лідіє Миколаївно, а що сталося 10 років тому?

Удод Л.М. - Мені запропонували очолити диспетчерську службу. Досвіду мені, як то кажуть, було не позичати, а тому робота кипіла, кожен диспетчер вміло виконував свої службові обов'язки. Особливо хотілося б відзначити таких співробітників, як Ларису Іванівну Васильєву, Ларису Олександрівну Бондар і Олену Іванівну Кіпоренко. Вони не тільки успішно трудяться, а й допомагають молодим фахівцям якомога швидше освоїти цю професію.

- Лідіє Миколаївно, Ви говорили про те, що диспетчерська служба за зміну приймає близько 400 заявок. Це багато?

- Дивлячись із чим порівнювати. Коли я тільки почала працювати в диспетчерській, то заявок було набагато менше. Ми займалися обслуговуванням виключно магістральних мереж водовідведення. До того ж, тоді і каналізаційне господарство було в кращому стані і менше траплялося аварійних ситуацій. Але з роками мережі зношувалися, і все частіше аварійним бригадам доводилося їх ремонтувати. До того ж, в 2007 році нам передали на обслуговування внутрішньобудинкові мережі водовідведення, а в минулому році ще і внутрішньобудинкові мережі водопостачання. Тому кількість заявок значно зросла.

- І як виконуються ці заявки?

- Останнім часом, хоча аварійні бригади і виїжджають частіше, але вони працюють чіткіше і злагодженіше, у встановлені терміни виконують необхідний обсяг ремонтних робіт. З одного боку це можна пояснити тим, що покращився якісний склад ремонтників, а з іншого - аварійна служба і районні підрозділи суттєво поповнили свою матеріально-технічну базу. Також покращилися умови праці, підвищилася заробітна плата і застосовуються матеріальні стимули. У цьому велика заслуга керівництва підприємства.

- Лідіє Миколаївно, а в поле діяльності Вашої диспетчерської служби знаходиться тільки місто Харків?

Удод Л.М. - Ні, наш підрозділ також обслуговує і такі населені пункти, як Пісочин, Солоницівка, Васищеве та інші. Але незважаючи на це, спільно з іншими службами Комплексу «Харківводовідведення», справляємося з покладеними на нас обов'язками.

- А тепер традиційне запитання: Ваші захоплення?

- Живу я в приватному будинку, маю невелику земельну ділянку. Дуже люблю троянди, вирощую різні сорти. Зараз у мене більше 30 кущів цих дивовижних квітів і число їх постійно зростає. Також доглядаю за фруктовим садом... Все це забирає багато часу, але все ж встигаю читати і захоплюючі детективи. Ось так я працюю і відпочиваю.

Інтерв'ю провів Ігор Тесло

Вгору