1 Водозабір Водосховище Харківські фонтани Трудові будні Очисні споруди Саржин яр Дзеркальний струмінь Харківські фонтани Саржин Яр Водосховище Спецтехніка Краснопавлівське водосховище Гребля Первинні відстійники (КБО «Диканівський»)

Тетяна Пашко: творчий підхід до життя

Тетяна Пашко Діти зазвичай найчастіше обирають батьківську стежку в житті. Це може підтвердити і провідний інженер-радіолог лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю якості води КП «Харківводоканал» Тетяна Пашко. Її мама, Віра Фотіновна, близько сорока років пропрацювала в цій же лабораторії інженером-гідробіологом. І коли випускниця середньої школи Тетяна вирішувала, як їй жити і де вчитися далі, мати підказала: готуйся до вступу в академію міського господарства, а потім зможеш попрацювати і в КП «Харківводоканал». Ось так вона і стала студенткою цього вузу, старанно вчилася і, отримавши червоний диплом, прийшла працювати на підприємство.

- Спочатку я влаштувалася в лабораторію, де займалася відбором проб води, а потім працювала лаборантом, - розповідає Тетяна Пашко. - Паралельно навчалася на заочному відділенні в Харківському Національному Університеті Міського Господарства ім. О.М. Бекетова на екологічному факультеті. Розуміла, що це мені знадобиться в майбутньому. І коли я досягла своєї наміченої мети, стала провідним інженером-радіологом в цій же лабораторії.

- Це, мабуть, якоюсь мірою круто змінило Ваше життя?

Тетяна Пашко, робота - Так, робота провідним інженером-радіологом вимагає спеціальних знань, досвіду, необхідно взяти на себе відповідальність у вирішенні того чи іншого завдання. Все це мені допомогли осягнути Тамара Данилівна Старченко, Катерина Андріївна Симоненко і Сергій Михайлович Лучанінов. Я вважаю їх справжніми наставниками, душевними і чуйними людьми. Треба сказати, що в мої обов'язки входить визначення радіологічних показників питної води. Це контролюється чітко і бездоганно. І можу з гордістю сказати, що питна вода харків'ян відповідає всім необхідним нормам.

- До речі, а кількість обов'язкових показників якості води залишається постійними або збільшується?

Тетяна Пашко, робота - Так, збільшується. У 2015 році відповідно до вимог Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДержСанПіН 2.2.4-171-10) кількість обов'язкових показників якості води зросла з 47 до 59. А лабораторія пройшла планову чергову атестацію на виконання досліджень природної води за 124 показниками, питної води за 116 показниками і так далі. Все це свідчить про велику увагу керівників підприємства до якості води, яку споживають харків'яни.

- Тетяно Борисівно, а чи може будь-який харків'янин звернутися за допомогою в лабораторію?

Тетяна Пашко у вільний час - Безумовно. Уже давно ми надаємо повний спектр послуг з перевірки якості води. Це може бути і джерело на території Харкова, і кринична вода зі слобожанських сіл. Щоб досягти точних результатів досліджень води в лабораторії є все необхідне - сучасне обладнання і передові методики. А головне - в лабораторії працюють фахівці найвищого класу, люди відповідальні і завжди готові прийти на допомогу своїм колегам.

- Чув, що Ви пишете вірші. Це серйозне захоплення?

Тетяна Пашко у вільний час - Більше десяти років тому у мене з'явилося дивне бажання - висловити свої думки і почуття поетичними рядками. До речі, ще зі шкільних років захоплювалася творчістю Олександра Пушкіна, Сергія Єсеніна та інших майстрів Слова. Я жодним чином не порівнюю те, що вони написали, зі своїми скромними дослідами пера. Але все ж…


Все, що створено природою - дар великий і благий,
І одне із тих творінь називається водою.
Дар безцінний і прекрасний, дар чарівний, непростий.
Все живе у світі цьому тісно пов'язане з водою.

Зізнаюся, у мене навіть є цикл віршів, присвячений воді, лірична і дитяча тематика, навіть пробую писати в японському стилі хокку. Свої вірші читаю і присвячую друзям, презентувала на творчих конкурсах рідного підприємства.

- Вірші, Тетяна Борисівна, це не єдине Ваше захоплення?

Тетяна Пашко - Не єдине. Ще в дитячі роки мама привчила мене до рукоділля - вишивки та в'язання. Відтоді займаюся цим із задоволенням. А кілька років тому освоїла дуже складну техніку вузликового плетіння макраме-колаж. До цього мене прилучив кримський художник Володимир Денщиков. Його чудові ікони зачаровують. Ось і я спробувала себе в цьому творчому напрямку. Якщо говорити про відпочинок, то віддаю перевагу подорожам. Побувала в Литві, на Західній Україні. Краси цих мальовничих місць не передати. Треба обов'язково побувати там і насолодитися їх красою.

Интервью провел Игорь Тесло

Вгору